روزانه های سینمایی
زیر ۱۶ ساله ها این فیلم را نبینند

زیر ۱۶ ساله ها این فیلم را نبینند

بعد از آنکه فیلم سینمایی"قاعده تصادف" با محدودیت سنی برای گروه های سنی  زیر ۱۳ سال اجازه انتشار یافت، حالا نوبت فیلم سینمایی "بغض " شده است تا گروه های سنی بیشتری را از دایره تماشای خود براند.

به موجب این گزارش؛ مرجع نظارتی برای انتشار نسخه ویدیویی فیلم "بغض" که از چهارشنبه ۱۲ تیر ماه بر پیشخوان های فروش نشسته است، به خانواده ها  توصیه کرده است محدودیت سنی اعلام شده را مد نظر داشته باشند.

داستان فیلم"بغض" در باره دو جوان مهاجر و آواره ایرانی(ژاله و حامد) است که روزهای دلتنگی و آوارگی خود را در استانبول ترکیه با حوادث و ماجراهایی می گذرانند. با اینکه فیلم نخستین تجربه سینمایی رضا درمیشیان است اما تجربه همکاری او با کارگردانان بزرگ سینما و نیز حضور عوامل حرفه ای در مجموع فیلمی متفاوت و جذاب را برای او رقم زده است.

تاکید بر عصیان نسل جوان و نوخاسته شاید وجه مشترک فیلم های قاعده تصادف و میگرن باشد که این روها پدیده های نمایش خانگی به حساب می آیند.

نوزدهمین فیلم ایرانی سال را تصویر گستر پاسارگاد از آن خود کرده است.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • خیلی برای دیدن بغض زوق و شوق داشتم ولی اونجور که باید و شاید به دلم ننشست. نه اینکه بگم فیلم بدی بود نه. ولی اگه یه کارگردان کار کشته تر این فیلم رو میساخت میتونست فیلم موفق تری باشه. نیمه دوم فیلم که فاجعه بود. به نظرم بابک حمیدیان خیلی خوب بازی کرد. من و زیبا رو هم گرفتم که هنوز ندیدم. در ضمن فیلم یک سطر واقعیت هفته اینده توزیع خواهد شد.

  • البته در برخی موارد بیان نکاتی همچون محدودیت سنی ،به نوعی تبلیغ معکوس محسوب شده و سبب بالاتر رفتن تیراژ و فروش می شود .

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید