روزانه های سینمایی
رکورد ۵۰ درصدی دست یافتنی است

رکورد ۵۰ درصدی دست یافتنی است

ترس و واهمه از سرقت فیلم ها، رویگردانی مردم از سینماها، اقبال بیشتر مخاطبان به نسخه ویدیویی فیلم ها، تغییر سبک و عادات تماشای فیلم، صف طولانی اکران فیلم، خواب سرمایه و عوامل دیگری سبب عرضه زود هنگام فیلم های سینمایی از سوی تهیه کنندگان به شبکه ویدیویی شده است.

اتفاقی که از حیث آماری در نوع خود بی سابقه است و در رابطه و تعامل سینما و ویدیو در ایران کمتر با آن مواجه بوده ایم. در یک نگرش کلی با احتساب برنامه آینده موسسات ویدیو رسانه و یا شرکت های پخش! پیش بینی می شود حدود ۲۰ فیلم سینمایی که در سالجاری به اکران عمومی درآمده اند، در فرمت ویدیو به بازار عرضه گردند. در همین رابطه تحرک کم سابقه و رقابت فیمابین شرکت های پخش عاملی دیگری برای عرضه زود هنگام آثار ایرانی در شبکه می باشد و استفاده از فضا و موج تبلیغی اکران فیلم کمک زیادی به جلب مخاطب بیشتر برای فیلم ها در شبکه ویدیو می کند.

البته ناگفته پیداست که روی دیگر این سکه کاهش هر چه بیشتر تماشاگران سینما و دلخوش ماندن آنها به تماشای قریب الوقوع فیلم های مورد علاقه در دستگاه های نمایشگر خانگی است.

خاطر نشان می سازد؛ سالن های سینما از نوروز ۹۲ تاکنون ۳۹ عنوان و شبکه نمایش خانگی ۴۹ عنوان فیلم ایرانی به خود دیده اند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید