روزانه های سینمایی
رکورد زنی در عرضه همزمان

رکورد زنی در عرضه همزمان

چرا موسسه قرن ۲۱ اصرار دارد فیلم های خارجی اش را بصورت یکجا به بازار عرضه کند، حتماً دلایلی دارد که در جای خود قابل اعتناست. در هفته ای که پشت سر گذاشتیم قرن ۲۱ بطور همزمان شش عنوان از تازه ترین فیلم های خارجی خود را به شبکه های پخش سپرد تا رکورد آن در تامین بیشترین عناوین خارجی در بین سایر موسسات کماکان حفظ شود. نگاهی به عناوین منتشر شده از سوی موسسه مزبور گویای آن است که اغلب آنها از شبکه های سیما نیز قابل پخش هستند و موسسه می تواند، برای بازگشت سرمایه ای که صرف خرید رایت آنها و نیز دوبله و تکثیرشان کرده است، به فروش احتمالی رایت تلویزیونی آنها امیدوار باشد.

تلاش موسسات برای خرید رایت فیلم های خارجی با این هدف که یگانه پخش کننده انحصاری عناوین خریداری شده در ایران باشند در حالی صورت می گیرد که انفعال در برابر مجوزهای مرکزی غیر تخصصی و غیر مرتبط با سینما ادامه دارد و فرصت طلبانی از این آب گل آلود در حال صید ماهی هستند.

فیلم های مزد خشونت، مرد ظلمت، ستوان بی قانون، وکیل لینکلن، ضربه های کشنده و پدر خوانده کانتون، بی تردید برای مخاطبانی که دلبسته نسخه ویدیویی فیلم های آمریکایی و اروپایی در شبکه ویدیویی و با نشان تجاری قرن ۲۱ هستند، جذابیت های خود را دارد. جذابیتی که یا ناشی از به روز بودن عناوین(۲۰۱۱ و ۲۰۱۲)، کست قوی(نیکلاس کیج، بروس ویلیس، رایان فیلیپس) و یا کارگردانان (ورنر هرتسوگ، مایک گونتر) و کمپانی های تولید کننده هستند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید