روزانه های سینمایی
در وصف آن شوخ طبعی که شوخی نکرد

در وصف آن شوخ طبعی که شوخی نکرد

مهران مدیری با دریافت پروانه ساخت مجموعه جدید" شوخی کردم" نشان داد که اتفاقاً برای کار در شبکه نمایش خانگی کاملاً جدی است و همه حرف هایی که در قسمت اول سریال "ویلای من" زد اصلاً شوخی نبود و مخاطبان و علاقمندان کارهای او باید بدانند که "قهوه تلخ" یک استثنا در کارهای او بود. همان کاری که با فرجام خوشی همراه نبود و چون مدیری در مقام کارگردان  نمی توانست همه حرف ها را بزند، تقاضا داشت همه تقصیرها را متوجه او ندانند.

پخش منظم "ویلای من" و خوش قولی موسسه سرمایه گذار در تامین و اعطای بخش قابل توجهی از جوایز نشان داد که مدیری واقعاً با کسی شوخی نداشت و به حرف هایی که با مردم زده بود، پایبند است. مدیری قصد کرده بود به هر نحوی شده است، دلگیری بینندگان را به خاطره تلخی قهوه ای که به آنها چشانده بود، برطرف کند و به نظر می رسد مرور زمان و پرنسیب شایسته تولید و توزیع "ویلای من" به بهبود این وضعیت کمک زیادی کرده است.

مدیری و تیم همراهش در شرایطی سومین سریال خود در نمایش خانگی را سر خواهند انداخت که تیم مدیریتی جدیدی در مرجع نظارتی(سازمان سینمایی) مستقر خواهند شد و به تبع فضای نسبتاً بازتر سیاسی و اجتماعی او می تواند به طرح مسائل و موضوعات ملموس تری در قالب طنز اقدام کند.

"ویلای من" اگر در فضایی کاملاً اشرافی سیر می کند و قصه و موقعیت هایش چندان با مخاطب همیشگی کارهای مدیری ارتباط عمیقی برقرار نمی کند، تا حدی متاثر از اتمسفر و فضای عمومی جامعه در سال های تولید و عرضه آن بوده است.

پاییز که از راه برسد و سریال مدیری رنگ آمیزی تازه ای به سبد نمایش خانگی ببخشد، معلوم خواهد شد که او و تیم سازنده چقدر از فرصت جدید پیش آمده برای حرکت پر شتاب در ریل طنز فاخر و عرضه مجموعه نمایشی استاندارد استفاده برده اند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۳ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید