روزانه های سینمایی
خرج که از کیسه لقمان بود

خرج که از کیسه لقمان بود

علیرغم اعلام نیم بها بودن بلیط سینماها پس از افطار تا سحر، به موجب گزارش خبرگزاری نسیم، سینماها از فروش بلیط نیم بها خودداری می کنند.!

شورای صنفی نمایش که بانی و مجری این طرح است فقط به این بیان شدید اللحن اکتفا کرده است که "مصوبه شورای یک حکم است." یعنی سینماداران مجبور به اطاعت از حکم صادره از سوی ژنرال های شورای صنفی نمایش هستند و حق سرپیچی از اوامر صادره را ندارند.

به نظر می رسد، سینماداران در عوض تخفیف اجباری و ۵۰ درصدی بهای بلیط در طول ماه رمضان متقابلاً متوقع هستند که شورای صنفی نمایش و یا دولت حمایت و دست نوازشی بر سر آنها بکشند. در غیر اینصورت سینماداران راضی به گذشت و چشم پوشی از حق خویش نیستند.

البته مشخص نیست نیم بها بودن بهای بلیط سینماهای شهرستانها را هم را در بر می گیرد یا آنکه فقط مخصوص سینماهای تهران می باشد.؟

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • اقای فروتن خط اخرتونو متوجه نشدم.فکر کنم اشتباه به جای شهرستان نوشتین تهران. ولی تو شهرما که الان چندسال این طرح اجرا نمیشه.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید