روزانه های سینمایی
حاج آقا منبر را بر سینما ترجیح داد

حاج آقا منبر را بر سینما ترجیح داد

خاطر شریف خوانندگان و مخاطبان ارجمند باشد پیشتر در این پست از کناره گیری جمعی از روحانیون از شورای بازبینی صحبت به میان آمده بودم. معمولاً در تحلیل کناره گیری روحانیون مورد نظر از سمت و مسئولیت بازبینی اشتغالات علمی و اجتماعی آنها دلیل اصلی به شمار می رود. در مواردی بی علاقگی و نامتجانس بودن تماشای فیلم با سلوک روحانی چهره های حوزوی عامل مهمی به شمار می رود. نگارنده در گفتگو با حجت الاسلام نقویان در سال ۸۸ به عینه عامل دوم را در وجود ایشان قوی و پر رنگ دیدم؛ بطوریکه تاثیر فیلم های به اصطلاح مسئله دار در آن سال ها سبب کدورت خاطر وی شده بود.

با احترام به دغدغه های جدی شخصیت های روحانی می توان از تحصیلکردگان غیر روحانی ولی آشنا با معارف اسلامی در شوراها بهره برد تا بعد از این کرسی روحانیون در شوراهای نظارتی خالی نماند.

با استعفای حجت الاسلام شهاب مرادی از شورای بازبینی آثار سینمایی، آرزوی آشنایی با دیدگاه های سینمایی وی برای علاقمندان این طلبه خوشنام محقق نشد و ترجیح ایشان بر ماندن در عرصه های منبر و مشاوره باید محترم شمرده شود.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • آقای فروتن بالاخره جلسه برای صدور پروانه ها برای فیلم های ایرانی و خارجی شبکه آغاز شد؟

    میتوانید نتایج این جلسات را که در واقع نام بردن از پروانه هاست رو در سایت انجام دهید؟

    تشکر فراوان

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید