روزانه های سینمایی
تلویزیون در پیاده رو

تلویزیون در پیاده رو

در اینجا نوشته بودم که تلویزیون خرج خود را از نمایش خانگی جدا کرده است و به دلیل تعدد شبکه های راه اندازی شده، ترجیحاً تکرار و بازپخش سریال هایش را در یک دور شمسی و قمری به آنها سپرده است. به زبان ساده تر مثل گذشته تلویزیون عجله ای برای توزیع سریال هایش در شبکه ویدیویی ندارد. مشاهده دو تراکت در پشت شیشه مغازه محله باعث شد تصورکنم که اشتباه بزرگ را مرتکب شده ام و اتفاقاً تلویزیون زودتر از همیشه کارهای پر مخاطبی مثل پایتخت ۲ و کلاه قرمزی ۹۲ را روانه شبکه ویدیویی ساخته است.!

با ورود به مغازه و پی بردن به اصل ماجرا دریافتم که تحلیل گذشته ام هنوز رنگ نباخته است و متاسفانه نسخه تکثیر شده و رایتی مجموعه های نوروزی تلویزیون مثل نقل و نبات در مراکز عرضه به فروش می رسند.

شک ندارم که تلویزیون در مقام شاکی و مدعی اعتراضی به وضع موجود ندارد و احتمالاً از قبل بی تفاوتی جام جم نشینان ستاد صیانت نیز اقدامی را در این زمینه صورت نخواهد داد. در این میان انچه که کام آدمی را تلخ می کند، یکی شدن دوغ و دوشاب و آلوده شدن مراکز عرضه به نسخه کپی فیلم و سریال و مباح شدن تجارت و معامله ای است که پاک بودن آن محل شبهه است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید