روزانه های سینمایی
بهانه نیار فیلم ببین!

بهانه نیار فیلم ببین!

آخر هفته سینما و ویدیو از چنان تنوع و جذابیتی بهره مند است که مشکل پسندان هم بهانه ای برای تماشای فیلم مورد غلاقه خود ندارند.

در سینما اکران پدیده فصل "دربند" آغاز شده است. فیلمی که شانس انتحاب و معرفی برای اعضای آکادمی اسکار را دارد. فیلمی که به نظر منتقدان از "نفس عمیق" شهبازی هم سر حال تر است.

"به خاطر پونه" در فصل خوبی اکران شده است و روحیه امیدوارانه مردم در این روزها می تواند به نفع فیلم و گیشه آن تمام بشود.

در نمایش خانگی "گذشته" غلغله ای به پا کرده است. همین دیشب که در محله ای در غرب تهران به  مغازه ای مراجعه کردم. فروشنده از فروش فیلم طی چند ساعتی که آن را در روی پیشخوان نشانده بود، راضی به نظر می رسید. دستم را که بطرف فیلم بردم، نتوانست ساکت بنشیند و گفت: مردم به خاطر آقای فرهادی فیلم را می خرند.

 مزیت فیلم صدای اصلی و نیز دوبله آن است که بیننده به فراخور میل و علاقه اش می تواند یکی را برگزیند.

درست است که "تهران ۱۵۰۰" قصه و سناریوی درست و درمانی ندارد ولی کار بهرام عظیمی و تیمش آنقدر جسورانه است که با خرید یک نسخه از فیلم به او خدا قوت بگوییم و کمک کنیم تا فیلم بعدی اش را کم نقص تر بسازد.

"بدون اجازه" هم با فروشی متوسط به عرضه اش ادامه می دهد. ورود "گذشته " به بازار این موقعیت را ایجاد می کند تا او نیز بیشتر به چشم مشتریان بیاید.

پاداش کودکان دبستانی در اولین هفته حضور در مدرسه "لاک پشت های نینجا از اعماق" است کاری که هنرنمای پارسیان ناشر آن است. همین موسسه به تازگی فیلم ویدیویی "آقای ناقابل" را رونمایی کرده بود. بچه ها همچنین آوازه پاندای ۱۳ و گربه کونگفو کار ۲ را همزمان با به صدا درآمدن زنگ مدارس در شهر شنیدند. 

گلرنگ رسانه فرصت نداد تا مخاطبان در ذهن شان از "ویلای من" به یک جمع بندی برسند و تکلیف خودشان را برای ارزشیابی دست پخت مهران مدیری و تیم همراهش روشن کنند. اواسط هفته بود که گلرنگ رسانه از چله کمان موجودی فیلم و سریال های خود، "گنج مظفر" را راهی بازار کرد.

فیلم های خارجی شبکه هم ارزش یک بار دیدن را دارند. خصوصاً اگر در بین آنها عنوانی نظیر؛ "زندگی پای" باشد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱۰ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید