روزانه های سینمایی
این دو برنامه مبتذل و پرمخاطب!

این دو برنامه مبتذل و پرمخاطب!

رییس رسانه ملی در جمع دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران حضور یافت و به پرسشهای حضار پاسخ داد. ایشان در بخشی از سخنانش بی انکه نامی از برنامه یا شبکه ای ببرد، اظهار داشته است؛

طبق تحقیقاتی که انجام شده است، دو برنامه‌ بسیار مبتذل، جزو پرمخاطب‌ترین برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ ای هستند که صدا و سیما به هیچ عنوان به سراغ چنین برنامه‌هایی نخواهد رفت.

مشروح پرسش و پاسخ دانشجویات با مهندس ضرغامی را اینجا بخوانید. سوالی که در اینجا مطرح است، پاسخ به این پرسش است که دو برنامه مورد اشاره رییس صدا و سیما کدام ها هستند.؟

آیا برنامه هایی که در تحقیقات مورد اشاره بیشترین مخاطب را در ایران دارند، صرفاً به خاطر ابتذالشان مورد توجه قرار گرفته اند و هیچ عنصر و مولفه ای غیر از ابتذال در آنها قابل مشاهده نیست؟

خوشبختانه مشاهدات میدانی نیز دلالت بر قهر مخاطبان با برنامه های صدا و سیما ندارد و بسیاری از افراد در ساعاتی که برنامه جذابی از کانال های ۲۰ گانه تلویزیون نمی بینند، به سراغ سایر کانال های ماهواره ای می روند.

بی تردید اعتنا به فضای باز سیاسی و محدود نکردن آن به ایام تبلیغات انتخاباتی و برطرف کردن همه کمبودهایی که مهندس ضرغامی در تجربه ۱۰ ساله مدیریت رسانه بزرگ صدا و سیما به آن دست یازیده اند، می تواند سیمای جذابتری به رسانه ملی و برنامه هایش ببخشد.

این یادداشت را با شنیدن این خبر تلخ به پایان می برم که متاسفانه تولید برنامه ۲۸ ساله جمعه ایرانی به درخواست تهیه کننده برنامه به خاطر نوع نگرش مرجع نظارتی ! موقتاً تعطیل شده است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • من که فقط شبکه های اون ور ابو نگاه میکنم خیلی هم از ایران بهتره. حالا وارد حاشیه نشیم بهتره و ممکنه کامنتمو درج نکنید…………..

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید