روزانه های سینمایی
انیمیشن قابل توصیه به مادران ایرانی

انیمیشن قابل توصیه به مادران ایرانی

مدتی است در پایگاه اطلاع رسانی "نی نی سایت" کاربران خرید و توصیه انیمیشن ایرانی "شهر عسلی" رابه یکدیگر توصیه می کنند. "نی نی سایت" یکی از سایت های پر مخاطب در بین مادران است و روزانه هزاران نفر با ارسال کامنت و یادداشت، تجربه هایشان را در تربیت نوزدان به اشتراک می گذارند.

 بازپخش مجموعه انیمیشن "شکرستان" در حالی در شبکه نمایش خانگی شروع شد که اندکی پس از آن کار شیرین دیگری با نام "شهر عسلی" در شبکه توزیع شد. امتیاز "شهر عسلی" آن بود که برای اولین بار در شبکه ویدیویی توزیع شد و خوشبختانه تا مدتها پخش آن ادامه خواهد داشت.

عوامل تولید مجموعه در مصاحبه هایی که تاکنون داشته اند به صراحت نگفته اند که مجموعه را از ابتدا برای شبکه طراحی و تولید کرده اند یا آنکه به خاطر بی پولی تلویزیون ناگزیر از عرضه آن در شبکه شده اند. به هر حال آنچه که برای مخاطبان شبکه نمایش خانگی غنیمت است، تماشای اثری استاندارد برای اولین بار است که دچار ممیزی های تلویزیونی هم نشده است. با شناختی که از ضوابط پخش تلویزیونی داریم، سکانس های موزیکال پایان هر اپیزود، شانسی برای پخش ندارند و تهیه کننده بالاجبار می بایست قلفتی آنها را حذف کند.

حضور عوامل حرفه ای در عملیات پس از تولید مجموعه جذابیت مضاعفی به اثر بخشیده است و نکات آموزشی مجموعه که برگرفته از مسائل و مشکلات تربیتی کودکان است، برای والدین و کودکان در نوع خود آموزنده است. طراحی کاراکترها و پس زمینه از دیگر نقاط قوت اثر به شمار می روند که در نگاه اول بیننده کودک و خردسال را به خود می خواند.

بهتر می بود اگر در طراحی شهر المان های مذهبی هم گنجانده می شد و قطعات موزیکال در همه اپیزودها به سکانس مجزا و در شکل کنونی خلاصه نمی شد و در متن داستان بدون اجرا بر روی استیج هم شنیده می شدند. اجرای موسیقی به شکل کنونی سر و ظاهری بزرگسالانه داشته و با ارکستراسیون موسیقی کودکان و نحوه اجرای آن مغایرت دارد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید