روزانه های سینمایی
۲۰:۳۰ در کمتر از یک دقیقه نمایش خانگی را فیتیله پیچ کرد

۲۰:۳۰ در کمتر از یک دقیقه نمایش خانگی را فیتیله پیچ کرد

در برنامه چهار شنبه شب -۶ دیماه- بیست و سی که از شبکه دوم سیما پخش شد، در گزارشی پس از این اظهار سرپرست اداره کل ارزشیابی و نظارت؛ "که فروش فیلم در شبکه نمایش خانگی هشت برابر فروش فیلم ها در سینماهاست"، دوربین برنامه به سراغ مردم در سوپر مارکت های تهران رفت و از زبان آنها کیفیت نازل، مناسب نبودن کارتون ها و بدآموز بودن آنها برای بچه ها، مطابق نبودن خلاصه داستان نوشته شده روی جلد محصول با محتوای درون فیلم را مورد انتقاد قرار داد.

نکته جالب توجه در این گزارش اظهارات دبیر ستاد صیانت ارشاد بود که لزوم نظارت بر محصولات نمایش خانگی را همانند نظارت بیشتر بر آثار سینمایی مورد تاکید قرار داد.!

این گزارش در شرایطی روی آنتن رفت که "عرفانی" گزارشگر این آیتم به شهادت سخنگوی سازمان سینمایی؛ در هفته جاری موفق به صحبت با هیچیک از مسئولان اداره کل ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه ای در باره کیفیت فیلم های عرضه شده در شبکه نمایش خانگی نگردیده بود.! کد ۸۰۳

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • سلام آقای فروتن.گزارش مورد نظر را دیدم و از قضاوت سطحی و جهت دار این گزارش واقعا متاسف شدم.شبکه نمایش خانگی در ایران هنوز در ابتدای راه است و شایسته نیست با این نامهربانی ها باعث خللی در رشد آن شد. 

    • پاسخگو نبودن مسئولان کنونی نمایش خانگی در برابر دوربین گزارشگر این آیتم ، نیز در جای خود قابل انتقاد است

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید