روزانه های سینمایی
پروانه ها نشان از بهار دارند ۵

پروانه ها نشان از بهار دارند ۵

فیلم های ویدیویی سال ۹۱ بر همتایان خود در سال ۹۰ پیشی گرفتند. به موجب این گزارش مجوزهای صادره برای فیلم های داستانی ویدیویی در سالجاری به ۶۸ عنوان بالغ شد که نسبت به سال گذشته که ۶۴ عنوان بود، افزایش نسبی داشته است.

در چنین شرایطی اطلاع دقیقی از بازخورد شبکه نسبت به فیلم های ویدیویی وجود ندارد و از رقم دقیق تیراژ و نیز میزان فروش آنها کمتر خبری به بیرون درز کرده است. اگر معدودی از عناوینی که به سفارش تلویزیون تولید شده و قبل از پخش از آن رسانه، در شبکه نمایش خانگی عرضه می شوند را استثنا کنیم، اغلب آثار برای شبکه ویدیویی تولید می شوند.

این گزارش می افزاید، در سال ۹۱ موسسه تصویر دنیای هنر با ۸ عنوان و موسسات رودکی و ریز موج سیستم هر یک با ۷ عنوان بیشترین فیلم ویدیویی را به بازار عرضه داشته اند. در بانک اطلاعات پروانه نمایش خانگی از مجموع ۶۷ پروانه صادره در مقابل ۱۴ عنوان، موضوع اثر کمدی و طنز قید شده است.

فیلم های "سلام زندگی"، "تعبیر خواب" "فلس سیاه"، "بچه های لواسون" و قصه خاطره" آخرین فیلم های ویدیویی امسال هستند که به ترتیب در آینده از سوی ریز موج سیستم(دو فیلم اول) و افق رسانه پاسارگاد(دو فیلم میانی) و رودکی منتشر خواهند شد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید