روزانه های سینمایی
نمایش خانگی در انتظار فصل سوم قلب یخی

نمایش خانگی در انتظار فصل سوم قلب یخی

در بین سریال های شبکه نمایش خانگی "قلب یخی" جایگاه ویژه ای دارد و کمتر در معرض انتقاد و نقدو بررسی جدی منتقدان و مخاطبان قرار گرفته است. شاید بعضی ها این را به حساب خوش شانسی گروه سازنده بگذارند. عده ای این مجموعه را تحت الشعاع " قهوه تلخ" پنداشته و بر این باورند که فصل سوم سریال "قلب یخی" در غیاب سریال دیگری در نمایش خانگی، سوژه خوب و در واقع طعمه لذیذی برای رسانه های سرخورده از سینما خواهد بود و فضا برای به زیر ذره بین بردن " قلب یخی" کاملاً مساعد است.

فصل اول سریال با غافلگیری های زیادی برای بینندگان همراه بود. قصه ای پیچیده، ردپایی از چند جنایت، موضوع بکر فراماسونری، نمایش آیین مد لباس زنان برای اولین بار، حضور و درخشش جمع قابل توجهی از بازیگران سینما و تلویزیون، تدوین و روایت پست مدرن از قصه ای چند لایه؛ در مجموع شرایطی را رقم زد تا جمعی از مخاطبان وفادارانه سریال را تا پایان فصل دوم پیگیر باشند.

تغییرات و چرخش های ناگهانی قصه در اواخر فصل دوم سریال اگر چه ریزش و نارضایتی بینندگان را به همراه داشت اما شیرینی و نواوری های سریال به شرحی که گذشت آنقدر بود که دلخوریها را شدت نبخشد.

این روزها که علاقمندان انتظار عرضه نخستین قسمت های فصل سوم را می کشند، در ذهن شان خبرهای حضور جمع بزرگ و کم سابقه ای از ستارگان سینما در فصل جدید را مرور می کنند و هواداران تیفوسی سریال کنجکاوانه به پیشخوان مغازه محل سرک می کشند تا شاید چشم شان قلب یخی ۳ را شکار کند.

در فاصله فصل های دوم و سوم تیم نویسندگان اثر تغییر کرد و کارگردان با استعداد و منضبطی به نام "سامان مقدم "هدایت سکان پروژه را به دست گرفت.

دعوت از بازیگران با دستمزدهای قابل توجه، صرف ماهها وقت برای نگارش چند باره متن سریال و سخت گیری مقدم بر تیم نویسندگان، قطعاً خبر از پروژه ای گران و پر هزینه می دهد. از سوی دیگر ساخت دکور با ابعاد و مختصاتی متنوع که در نوع خود تجربه تازه ای برای سریال های شبه استودیویی در ایران است، خوشبختانه هزینه های تولید را تا حد زیادی تعدیل کرده است و جلو بودن متن از اجرا هم سبب شده است تا برنامه ریزی تولید روالی منطقی به خود گیرد.

روزهای آینده از فصل سوم "قلب یخی" در شبکه نمایش خانگی رونمایی خواهد شد. کیفیت سریال نشان خواهد داد که آیا توده مردم علیرغم شرایط سخت اقتصادی و معیشتی، حاضرند بودجه ای را هم صرف خرید نسخه اصلی سریالی تازه در رقابت با سریال های رایگان و پر شمار تلویزیون های داخلی و خارجی کنند؟

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۵ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • همانطور که برشمرده اید فصل سوم قلب یخی از بهترین مولفه ها برای موفقیت برخوردار است و به یاری خدا با توزیع منظم و دقیق این موفقیت نهایی شده و الگویی برای سایر فعالیت های شبکه نمایش خانگی خواهد شد. به نظر می رسد انتخاب دقیقی از سوی تهیه کنندگان در تمام مراحل صورت گرفته که دلیل نهایی این مدعا را سپردن توزیع به شرکت خوشنام ":پخش دنیای هنر" می دانم. امیدوارم سایر صاحبان آثار نیز با انتخاب بدنه مستحکم شبکه نمایش خانگی برای توزیع محصولات از در غلطیدن در تجربه شکست خورده استفاده ازمراکز پخش مواد غذایی و بهداشتی و از این قبیل در توزیع ، اجتناب نمایند. امروز علاوه بر شرکت پخش یاد شده، یکتاگستر شرق، سینما۲۴، هنر اول، قرن۲۱ وهنرنمای پارسیان با توان خوبی در عرصه پخش فعالند و قدرت انتخاب مناسبی برای انتخاب مرکز توزیع در اختیار تهیه کنندگان و موسسات قرار می دهند.

 • سلام آقای رجبی.از اینکه منت بر سر بنده گذاشته و وبلاگ ناچیز مرا دیدید  و برخلاف بسیاری از دوستان زحمت کشیده و نظر گذاشتید بسیار ممنونم.خیلی دوست دارم بیشتر با هم در ارتباط باشیم.درباره بحث های علمی مربوط به رسانه که فرمودید بنده با فعالیت وبلاگ دیگرم به نام مدیریت رسانه امروز سعی کرده ام مقالات مرتبط با رسانه را جمع آوری کنم
  resaneemrooz.blogfa.com
  خیلی از آشنایی با شما خوشحالم و دوست دارم ارتباط بیشتری با هم داشته باشیم.
  همکلاسی شما-احمدرضا زارعی

 • آقای فروتن عزیز سلام و خسته نباشید
  میشه بفرمایید فیلم نارنجی پوش پروانه نمایش داره یا نه؟
  ممنون

  • هنوز خیر. قرار است در هفته آتی گوش شیطان کر حدود ۵۰ پروانه نمایش پشت صف مانده مجال صدور یابند. نارنجی پوش هم باید در بین همین پروانه های پر بسته باشد.

 • چرا این فیلم خوابم می آد منتشر نمیشه
  کلا فیم های تصویرگستر پاسارگاد جدیدا منتشر نمیشه قلب یخی هم که از پخش منظم در اومد

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید