روزانه های سینمایی
نصف مال من نصف مال تو

نصف مال من نصف مال تو

همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مقرر شده است تا سینماهای سراسر کشور با بلیط نیم بها پذیرای تماشاگران باشند. در شرایطی که تهران و ۱۲ استان دیگر کشور بصورت همزمان درگیر جشنواره فیلم فجر هستند و بطور معمول توجهات معطوف جشنواره و حواشی آن است، این اقدام شاید سبب ساز رونق نسبی سایر سینماها باشد و انگیزه ورود تماشاگران را به سینماها دوچندان سازد. ناگفته پیداست که اگر در روزهای آتی فیلم های تازه ای روانه اکران شوند، امکان استقبال از طرح اعلام شده ضمانت بیشتری خواهد یافت. در غیر اینصورت سینماداران سراسر کشور فرصت دارند تا با هماهنگی مدارس شهرهای خود، زنگ سینما را برای دانش آموزان به صدا در آورده و یکی از برنامه های متنوع مدارس در دهه فجر را به تماشای فیلم اختصاص دهند.

از آنجا که طرح بلیط نیم بهای سینماها از سوی معاون فعالیت های سازمان سینمایی با هماهنگی انجمن سینماداران عملی می گردد، بهتر بود از زبان همان انجمن علنی می گردید تا شائبه احتمالی دستوری بودن آن به اذهان خطور نمی کرد. ارزش این کار بدان خاطر است که سینماداران و تهیه کنندگان بی آنکه توقعی از دولت داشته باشند، راضی به نیم بها شدن بلیط در یک دوره زمانی شده و برای شاد کردن مردم از منافع خود چشم پوشی کرده اند.

از یاد نبریم که سینماداران در ماه های گذشته بارها از افزایش بهای حامل های انرژی، عوارض شهرداری و مالیات بر ارزش افزوده گلایه کرده و خواستار چاره جویی مسئولان امر شده اند. جا دارد به پاس اقدام ارزشمند جامعه سینماداران و تهیه کنندگان، دولت و یا شهرداری ها پاسخ مثبتی به آنها داده و تسهیلاتی تازه ای را برای آنها در نظر گیرند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید