روزانه های سینمایی
آنچه اهمیت دارد، این است

آنچه اهمیت دارد، این است

مهم نیست که "نارنجی پوش" قدری با تاخیر عرضه شد و تعلل در صدور پروانه نمایش کمی برنامه ریزی موسسه ناشر را مختل کرد.

حتی این هم مهم نیست که تهیه کننده فیلم کار ویژه ای برای توزیع نسخه ویدیویی فیلم تدارک ندیده است.

اهمیتی ندارد که استاد "مهرجویی" نمی خواهد در باره ویدیوی فیلم حرف بزند و مخاطبان را به خرید اثر ترغیب کند.

این چه توقعی است که اگر هنگام اکران عمومی فیلم کارکنان سینماها کاور نارنجی به تن کردند، فروشندگان فیلم هم پوشش خاصی داشته باشند و یا هدایا و یادگارهایی را به خریداران بدهد؟!

چی ضمیمه؟برای موسسه ناشر همان یک بار کافی بود که ضمایمی را به نسخه دی وی دی افزود. همین که فیلم با کیفیت نسبتاً قابل قبولی منتشر شده است، کلاهتان را بالا بیاندازید.

مهم این است که در وانفسای حاکم بر محیط رسانه ویدیو، سرمایه گذاری تن به ریسک داده و فیلمی ایرانی را به مخاطبان عرضه کرده است.

در اهمیت این کار همین بس که علیرغم افزایش لجام گسیخته قیمت مواد و خدمات، بهای فیلم "نارنجی پوش" – سی و پنجمین فیلم ایرانی امسال- از یک کتاب معمولی هم ارزان تر است.

کار ارزشمندی صورت گرفته است که با وجود ریزش مخاطب در سینماها هنوز کسانی با سرمایه خود چراغ ویدیو را روشن نگهداشته و علاوه بر تامین بخشی از سرمایه تهیه کنندگان آثار سینمایی سبب ایجاد فرصت های شغلی – ولو ناپایدار – می شوند.

به پاس احترام به کار خیرخواهانه فرهنگ دوستانی که با هزینه تامین و توزیع فیلم، حال و هوای تازه ای به سیمای شهرهایمان می بخشند، نسخه اصلی فیلم ها را بخریم و رشته اقتصاد نیمه جان ویدیو را نگسلیم.

جمله ای از مرحوم صفدری مجری برنامه تا هشت و نیم، پایان بخش این پست است: نارنجی باشید!

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید