روزانه های سینمایی
مستند پدر آموزش عشایر در شبکه نمایش خانگی رونمایی شد

مستند پدر آموزش عشایر در شبکه نمایش خانگی رونمایی شد

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم مستند 'معلم' به عنوان هفتمین بسته از فیلم های مستند، از امروز وارد شبکه نمایش خانگی شد.

این فیلم مروری بر زندگی مرحوم محمد بهمن بیگی پدر آموزش عشایری ایران است. یکی از کارهای نوآورانه بهمن‌بیگی که در پیشبرد هدف‌های آموزشی او بسیار سودمند بوده، برگزاری اردوهای تربیتی برای دانش‌آموزان و آموزگاران عشایری در نقاط مختلف عشیره‌نشین بوده است.

از جوایز این فیلم می توان به بهترین فیلم بخش مستند جشنواره فیلم رشد، بهترین مستند بخش چهره نگاری دردوسالانه ی مستند شهید آوینی و مستند سینما حقیقت و نامزد بهترین فیلم مستند در جشن خانه سینمای ایران نام برد .

عوامل این فیلم، نویسنده، تدوینگر، تهیه کننده و کارگردان محمدعلی فارسی ، نور و تصویر هادی بهروز ، گوینده متن ناصر طهماسب ، انتخاب موسیقی آناهیتا فارسی هستند.

بر اساس این گزارش، فیلم های 'سبز، سپید، سرخ'، 'آینه های غبار گرفته'، 'از پاریز تا پاریس'، 'M.I.S شهری که بود'، 'کلاه شیشه ای' و 'به دنبال حقیقت' را پیشتر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی وارد شبکه نمایش خانگی کرده است.کد خبر ۳۶۷

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید