روزانه های سینمایی
زندگی شیرین می شود؟

زندگی شیرین می شود؟

سینما پرس-گروه سینما/ در دیدار دیدار اعضای هیات مدیره اتحادیه شرکت‌های ویدئو رسانه با مدیران سازمان سینمایی ویدئو رسانه به عنوان یک صنف کار آفرین خوانده شد.

به گزارش سینما پرس به نقل از روابط عمومی اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران، در پی وضعیت بحرانی حاصل از تغییر ساختار سازمانی و اداری سازمان سینمایی که علاوه بر بوجود آوردن مشکلات زیاد در سه ماه گذشته برای شبکه نمایش خانگی کشور باعث بلاتکلیفی دست اندرکاران شبکه و همچنین طرح شایعاتی مبنی بر حذف موضوع ویدئو رسانه شد و صدمات مالی و کاری زیادی را به بدنه شبکه نمایش خانگی ایران تحمیل کرد، پس از پیگیری های مداوم هیات مدیره اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران، هفته گذشته اعضای هیات مدیره این تشکل صنفی در جلساتی با حضور مدیران و معاونین سازمان سینمایی کشور شرکت کردند.

مصطفی محمودی دبیر اتحادیه با اعلام این خبر افزود: در نشست اعضای هیات مدیره این تشکل با سید علیرضا سجاد پور معاون امور فعالیت‌های سینمایی و سمعی و بصری و جلیل عرفان منش معاون امور آثار سینمایی و سمعی و بصری پس ازبیان نظرات این مدیران و تشریح دیدگاههای صنف در زمینه همکاری های بیشتر بحث و تبادل نظر بعمل آمد. بحث در زمینه توجه به نظرات و تصمیمات صنف در زمینه دستور العمل ها، شوراها و ورود اعضا جدید مرتبط با صنف، توجه افزونتر به شبکه سینمای خانگی به عنوان یکی از موثر ترین قطب های سرگرمی و خوراک فرهنگی برای مخاطبین، اهمیت ویژه اتحادیه ویدئو رسانه به عنوان یک صنف کار آفرین با ضریب نفوذ بالای شبکه از نظر کمی نسبت به سایر رسانه که از جمله مهمترین موارد مطرح شده در دیدار اعضای صنف با مدیران نامبرده بود.

بر اساس گزارش یاد شده دبیر اتحادیه در دیدار اعضای هیات مدیره با محمدرضا فرجی مدیر شبکه نمایش خانگی سازمان سینمایی، نیز مقرر شد مقرر شد تا مجموعه جلسات کارشناسی برای دستور العمل پیشنهادی ضوابط تامین برنامه های شبکه نمایش خانگی توسط موسسات ویدئو رسانه با حضور اعضای صنف و کارشناسان مربوطه از طرفین برگزار شود همچنین مدیر جدید شبکه نمایش خانگی در خصوص تسریع صدور همه پروانه های توزیع عناوین فیلم های مختلف موسسات که از دوره مدیریت قبل شبکه نمایش خانگی در سیستم باقی مانده بود قول مساعد داد.

محمودی همچنین اضافه کرد: در جریان جلسه ای که با حضور آقایان مهدی عظیمی میر آبادی سرپرست اداره کل ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه ای و دکتر حمیدرضا نوروزی رییس اتحادیه برگزار شد مباحث مهمی همچون توسعه صنف ویدئو رسانه به لحاظ کمی و کیفی با نظر و کارشناسی صنف، تهیه و ابلاغ دستور العمل های مرتبط پس از کارشناسی اتحادیه و دریافت نقطه نظرات اعضاء و برگزاری نشست های کارشناسی پیرامون مسائل مختلف شبکه سینمای خانگی با بهره گیری از دست اندرکاران این بخش مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مصطفی محمودی خاطر نشان ساخت: علیرغم تاکید بر استمرار نشست های مذکور از سوی طرفین در جلسات یاد شده با هدف توسعه نمایش خانگی و استفاده از نقطه نظرات صنف در موضوعات فوق، به دلیل شرایط ویژه ای که در حال حاضر کلیت شبکه سینمای خانگی و موسسات فعال آن را در وضعیت خطرناکی قرار داده است، عدم توجه به وضعیت فعلی می تواند آسیب های بزرگی را بر ساختار شبکه نمایش خانگی وارد ساخته و حتی تا مرحله نابودی شبکه در کشور پیش رود، وی تاکید کرد: امیدواریم توافقات یاد شده در جلسات مذکور به سرعت شکل اجرایی به خود گرفته و مسئولان امر برای خروج از وضعیت بحرانی حال حاضر به یاری شبکه نمایش خانگی بشتابند.

روزانه های سینمایی: در اداره کل ارزشیابی و نظارت، اداره ای تحت عنوان نمایش خانگی برای امور  صدور پروانه های نمایش راه اندازی شده است. بنابراین رییس آن اداره نباید به غلط مدیر شبکه نمایش خانگی معرفی شود. این غلط مصطلح پیش از این در مورد مدیر کل دفتر نمایش خانگی نیز به کار می رفت. کد ۷۰۵

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید