روزانه های سینمایی
دبیر ستاد صیانت:با برخی اختلافات قاعده بازی را به هم نزنیم

دبیر ستاد صیانت:با برخی اختلافات قاعده بازی را به هم نزنیم

سعید جابری انصاری؛ دبیر ستاد صیانت و حمایت از محصولات فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر و درباره حاشیه‌های ایجاد شده در این حوزه گفت: افرادی که در قالب موسسات ویدئو رسانه فعالیت می‌کنند، اشخاص نجیب و شریفی هستند که بعد از انقلاب اسلامی تمام سرمایه خود را برای ترویج آثار مجاز نمایش خانگی و رونق این صنعت به میدان آورده‌اند.

وی افزود: تمام تلاش دست‌اندرکاران حوزه فرهنگ تقویت فضای امن برای سرمایه‌گذاری فرهنگی است، چگونه می شود با برخی اختلافات جزئی بخواهیم قاعده بازی را برهم بزنیم و به تضعیف یکدیگر بپردازیم. تشکیل اتحادیه‌های موازی در حوزه نمایش خانگی جز بر آشفته کردن بازار و ایجاد هرج و مرج نتیجه دیگری به دنبال نخواهد داشت.

جابری انصاری تاکید کرد: البته اگر تعداد موسسات در این حوزه برای سرمایه‌گذاری بیشتر شده  و فضا برای ورود افراد دیگر میسر شود، این امر منجر به پویایی و تقویت این صنعت در چارچوب اتحادیه حاضر که مورد تأیید بوده و نسبت به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و ضوابط و مقررات آن پایبند هستند، می‌شود.

وی ادامه داد: ممکن است در اتحادیه ویدئو رسانه نواقصی باشد اما می بایست آنها را شناسایی و درصدد رفع آنها برآمد. شنیده شده که برخی، اعضای این موسسات را رانت‌خوار نامیده‌اند که این کار درست نیست؛ چراکه قبل از اثبات این ادعا می‌بایست بگوییم چه کسی رانت داده و آیا این رانت دولتی بوده و یا خیر. در آن زمان بایستی ریشه‌ای‌تر به موضوع نگاه کرد. امیدوارم با جلسات مشترکی که مسئولان امر در وزارت ارشاد با این افراد برگزار می‌کنند دغدغه‌ها برطرف و نقاط مشترک تقویت شود.

دبیر ستاد صیانت و حمایت از محصولات فرهنگی و هنری در پایان عنوان کرد: نگاه وزیر ارشاد تعامل با همه صنوف و حمایت از فعالان عرصه فرهنگی است. تا آنجا که بنده مطلع هستم شمقدری و عظیمی نیز در سازمان سینمایی افرادی دلسوز و حامی هنرمندان و سرمایه گذاران این عرصه هستند. وحدت مهم ترین اصلی است که همه در نظام جمهوری اسلامی می بایست به آن پایبند باشیم تا دشمن از خلاء آن با بهره‌گیری از ابزار تبلیغاتی به منظور بی‌ثبات جلوه دادن حوزه فرهنگ، استفاده نکند.. کد ۷۷۹

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید