روزانه های سینمایی
خبری از تهیه کنندگان قهوه تلخ نیست

خبری از تهیه کنندگان قهوه تلخ نیست

به گزارش خبرنگار مهر، پس از توزیع قسمت ۲۵ مجموعه "قهوه تلخ" به دلایلی پخش آن متوقف شد. اما هشت ماه بعد پس از برطرف شدن مشکلات مجموعه، قسمت‌های بعدی روانه بازار شد و عوامل پروژه تصویربرداری قسمت‌های پایانی را آغاز کردند.

این مجموعه طبق گفته کارگردان و تهیه‌کننده، باید در ۳۷ قسمت به پایان می‌رسید اما حدود سه هفته پیش که قسمت ۳۴ وارد شبکه خانگی شد، با وجود اینکه قرار بود هر هفته یک قسمت وارد بازار شود، مجددا توزیع مجموعه متوقف شد و دیگر خبری از ادامه تولید آن هم منتشر نشد.

هم‌زمان خشایار الوند نویسنده مجموعه در گفتگویی اعلام کرد ما هنوز قسمت آخر را تصویربرداری نکرده‌ایم اما بخش‌های قبل از پایان‌بندی آماده عرضه به بازار است.

خبری از تهیه‌کنندگان نیست!

این‌بار نیز الوند در ارتباط با توقف پخش مجموعه و سرانجام تصویربرداری قسمت آخر "قهوه تلخ" به خبرنگار مهر گفت: قسمت ۳۵ و ۳۶ آماده پخش است و حتی حدود نیمی از فینال کار نیز تصویربرداری شده‌است. ما ۱۰ روز برای گرفتن صحنه پایانی "قهوه تلخ" وقت لازم داریم اما متاسفانه هنوز خبری در ارتباط با ادامه مجموعه و گرفتن این صحنه‌ها از تهیه‌کنندگان کار (حمید و مجید آقا گلیان) نیست.

وی افزود: هر چقدر هم به همراه دیگر عوامل پیگیر این موضوع می‌شویم به هیچ نتیجه مشخصی نمی‌رسیم. این در حالی است که آنها با عوامل نیز تسویه حساب نکرده‌اند و برای اییکه عوامل ضبط این صحنه‌ها را دوباره آغاز کنند، نیاز است که مبالغ تعیین شده و بدهی دوستان پرداخت شود.

سعید رجبی فروتن مدیرکل سابق همکاری‌های سمعی و بصری و نمایش خانگی معاونت سینمایی درباره شرایط این مجموعه به خبرنگار مهر گفت: قسمت ۳۴ مدتی یش وارد بازار شده‌است اما بیش از دو ماه است که تهیه‌کنندگان "قهوه تلخ" نسخه جدید را برای بازبینی به ارشاد ارائه نکرده‌اند. این اتفاق نشان می‌دهد که گویا پروژه متوقف است.

وی افزود: برخی از افرادی که در بخش ساخت سریال در شبکه خانگی فعالیت می‌کنند با سرمایه اندک وارد این عرصه می‌شوند و به بازگشت سرمایه و فروش آن توجه دارند تا قسمت‌های بعدی را بسازند. در این میان پروژه‌های محدودی هستند که پس از ساخت قسمت اعظمی از کار برای گرفتن مجوز و نمایش در شبکه خانگی اقدام می‌کنند.

رجبی‌فروتن ادامه داد: وقتی چنین وقفه‌هایی در پخش یک مجموعه در شبکه خانگی رخ  می‌دهد قطعا باعث می‌شود اعتماد مخاطب کم شود و این لطمه جبران ناپذیری است.

وی که مدتی است سمت مدیریتی‌اش در ارشاد تغییر کرده گفت: باید در همان ابتدا و زمانی که دوستان برای گرفتن مجوز اقدام می‌کنند، چنین مسائلی را به آنها گوشزد کنیم و حتی در بندهای شروط مجوز این مسائل قید شود. ما دیگر نمی‌توانیم با سازندگان این کار که در مرحله پایانی هستند، برخورد کنیم و فقط باید امیدوار باشیم که به زودی این بخش‌های پایانی "قهوه تلخ" روانه بازار شود. قطعا با سازندگان این مجموعه در ساخت کارهای آینده در شبکه خانگی برخورد خواهد شد.

این اظهارات و شنیده‌ها درباره بی‌توجهی تهیه‌کنندگان مجموعه قهوه‌ تلخ در حالی است که برادران آقا گلیان یک انیمیشن بلند سینمایی را هم در حال ساخت داشته‌اند که این کار نیز در مراحل فیلمبرداری متوقف شده‌است. در حال حاضر تعدادی از عوامل انیمیشن "بانویی از ماه" به صنف واحد تهیه‌کنندگان و حتی دادسرا برای عدم تعهد مالی این تهیه‌کنندگان شکایت کرده‌اند. برادران آقاگلیان در تمام این مدت و در واکنش به این اخبار سکوت پیشه کرده‌اند. کد ۶۵۳

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱۱ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • اقای فروتن سلام علیکم
  ایا سریال در حال ساخت برای شبکه وجود دارد به غیر از قلب یخی ۳  که تصویر برداری میشود ؟؟
  اقای فروتن شما گفتین  این فیلمها در تلویزیون پخش میشه پس چرا فقط روزهای زندگی و شور شیرین پخش میشه 

 • اقای فروتن یک سوال واضح میکنم خواهشا جواب واضح بدهید
  ایا جرم مال برادران اقا گلیان است یا فیلمسازان جوان و تاریخ پخش فیلم ؟؟؟؟؟؟

 • سلام آقا میلاد با اجازه از آقای فروتن خودم جوابت را میدهم فیلم هایی که در هفته دفاع مقدس پخش میشوند به شرح زیر میباشد
  گلوگاه شیطان = جمعه ۳۱ شهریور ساعت ۱۶:۰۰ از شبکه یک سیما
  شور و شیرین = یک شنبه ۲ مهر ساعت ۲۱:۰۰ از شبکه دو سیما
  روزهای زندگی سه شنبه ۴ مهر ساعت ۲۱:۰۰ از شبکه دو سیما
  به کبودی یاس = پنجشنبه ۶ مهر ساعت ۲۱:۰۰ از شبکه دو سیما
   

 • پروژه "قهوه تلخ" میتوانست بعنوان یکی از موفقترین نمونه های سریال در شبکه نمایش خانگی در ذهن مخاطبین ماندگار شود اما سوء مدیریت گردانندگان این مجموعه (که آسیب های وارده از طریق ایشان به شبکه پخش و توزیع نمایش خانگی همچنان باقی است) کار را به جایی رسانده است که حتی حقوق و دستمزد عوامل هم پرداخت نشده باقی مانده است.

 • سلام اقای فروتن میخواستم یک سوال در مورد بازی پیس ۲۰۱۳ از شما انجام بدم این که این بازی که در سایت کافه بازی اعلام شده در ۳۱ شهریور  در جهان پخش میشه میخواستم ببینم این چطوری است چطور قبل از عرضه جهانی در ایران پخش شده  ایا این نسخه تقلبی است  و  حالا ما این بازی رو بخریم یا نه  ؟؟؟ اگه یک پیگیری کنید ممنون  میشوم میدونم در حوزه شما نیست  ولی مسئله رو نمیدونم به کی بگم هیچ کس در ارتباط با ارشا د نمیشناسم  ممنون

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید