روزانه های سینمایی
ادامه مبارزه در گروی حمایت

ادامه مبارزه در گروی حمایت

گستره فعالیت ستاد صیانت و حمایت از محصولات فرهنگی و هنری و دستاوردهای آن در یکسال گذشته نشان  می دهد که این ستاد در صورت افزایش حمایت های مادی و معنوی می تواند مبارزه قاطع تری را با سوداگران و مافیای محصولات فرهنگی و هنری انجام داد.”

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه ویدئو رسانه ایران، دکتر حمیدرضا نوروزی رییس این تشکل صنفی افزود:  آقای جابری انصاری و همکارانش در ستاد صیانت و حمایت از محصولات فرهنگی و هنری با در نظر گرفتن مشکلات و محدودیتها در یکسال گذشته فعالیت قابل قبول و مستمری را در برخورد با مافیای محصولات فرهنگی و هنری، شامل تکثیر کنندگان و فروشندگان غیر مجاز و شبکه غیر قانونی توزیع و تکثیر محصولات فرهنگی به ویژه در بخش شبکه سینمای خانگی انجام دادند و آمارهای کشف و انهدام محصولات غیر مجاز، پلمپ مراکز غیر قانونی توزیع، تکثیر و بسته بندی و فروش این محصولات  در مدت اخیر گواه عملکرد مثبت این ستاد است.

وی تصریح کرد: با وجود این فعالیت های ثمر بخش باید به این نکته مهم اعتراف کنیم که برخی سیاستهای نادرست و بی توجهی به شبکه سینمای خانگی از سوی سازمان سینمایی در شش ماهه اخیر باعث بوجود آمدن شرایط مطلوب و بازار پرسودی برای سوداگران و مافیای شبکه توزیع، تکثیر و فروش غیر قانونی محصولات نمایش خانگی شده و امروز شرایط به گونه ای رقم خورده که ستاد صیانت با ساختار و بودجه فعلی توان مبارزه افزونتر با این هیولا را ندارد.

به گفته حمیدرضا نوروزی لازم است برای جلوگیری از ادامه روند رو به رشد شبکه غیر قانونی تکثیر و فروش محصولات فرهنگی، در سال آینده از سوی مسئولان ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدابیر مناسبتر حمایتی و مالی از ستاد صیانت بعمل آید.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • آقا بنده کاملاً حمایت می کنم . هم سی دی ، هم دی وی دی ، هم سیگار ، هم قلیان ، هم دیش و ریسورور ماهواره ، هم … اما خدا وکیلی اینقدر تولید دود و زباله نکنید! یک مرکز بازیافت ایجاد کنید که مواد قابل بازیافتشان را جدا و قابل استفاده کنند و بقیه اش را معدوم نمادین کنید! هم برای طبیعت خوب است هم برای جیب دولت هم ایجاد اشتغال می کند! تا حالا صد دفعه این رو در سایت های مختلف گفتم بعد دوباره می بینیم سیگار رو با کارتون هاش آتیش می زنند و غلتک از روی سی دی رد می کنند!

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید