روزانه های سینمایی
ورود آقایان به کافه ممنوع

ورود آقایان به کافه ممنوع

سایت سینمایی کافه سینما خوشبختانه پیگیر دلایل افت کیفیت فیلم ورود آقایان ممنوع در شبکه ویدیویی است. نقطه نظرات عوامل فیلم و گفتگو با بنده امروز در سایت کافه بازهم با بازتاب هایی از جانب کاربران روبرو بود. برای اطلاع بیشتر سری به کافه بزنید.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۵ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • یادداشت امروز
  اخبار امروز پیرامون "ورود آقایان ممنوع" رو اگر تو پایگاه های خبری رصد مینمودید  حتما متوجه این مهم میشدید که از قرار معلوم به اندازه قابل توجه ای فیلم قاچاق " ورود آقایان ممنوع" در کنار یک میلیون وصد هزار نسخه اورژینال وارد شبکه توزیع شده و در واقع در کنار توزیع موسسه اصلی  عزیزان سودجو طبق منابع تقریبا رسمی چیزی در حدود نیم میلیون نسخه غیر اصلی قاچاق "اورژینال" و هولوگرام دار ،موازی با شرکت گلرنگ پخش(متولی پخش این فیلم) درحال توزیع و فروش عادی خود بوده وحال پس از گذشت تقریبا ۵روز  عزیزانی در "کافه سینما "آتهم توسط کاربران دقیق و نکته سنج خود تازه متوجه این معضل شده اندو بقیه ماجرا ….
  حالا تواین وادی "درجستجوی مقصر" همه به دنبال رفع تقصیر از خود و به نوعی با توجیهات و آسمون ریسمونهای همیشگی  هرکسی در جواب "کی بود ….کی بود ….من نبودم…." توپ را به زمین دیگری میاندازد تا چند روزی بگذرد و آب از آسیاب بیافتادو همان ماجرای همیشگی و داد و قالو بی ثمری تا انجا که پروژه بعدی این اتفاق بر روی کدامین فیلم تکرار شود و بازی دوباره اجرایی گردد. 
  در این اوقات کسی به دنبال حل مسئله نیست . همه دنبال رفع اتهام هستند و از همه جالب تر اینکه ستاد که با اینهمه برنامه های منسجم یکی از متولیهای رسیدگی به  این بدبختی ها و بیچارگیهاست فعلا  حرفی از ان رویت نگردیده و پاسخی به  اینهمه قیل وقالهای بیان نداشته تاکمی از حساسیتها کاسته شود.
  شاید این دومین پروژه موفقیت امیز"عزیزان متخصص و قاچاقچیان محصولات فرهنگی" است که در سال جاری  کار را حتی زودتر از شبکه های پخش مویرگی و رسمی ویدئو رسانه به نحو احسنت  انجام و اقدام به توزیع اثر اسم ورسم دار !!!!که توسط کارخانجات داخلی  خود مینمایند و کیسه گشاد و پراشتهای خود را لبریز از پولهای مردمی مینمایند که مدتهاست تشنه دیدن اثری قابل اما باکیفیت خوب هستند ولی لاجرم بعداز پرداخت ۲۵۰۰تومان ناقابل تازه  متوجه کیفیت بد تصویر و رنگ پریدگی ها و هزاران حرف وحدیث دیگر و درنهایت مسئله توزیع محصول قاچاق می شوند که ای داد بی داد محصول خریداری شده اصل نیست و اثر غیر اصل است
  اولین بار درست دوماه پیش اگر خاطر گرامیتان باشد اشاره کرده بودیم که هنگامی که ویزیتورهای توزیع کننده فیلم "جدایی نادر از سیمین" قصد توزیع فیلم اورژینال خود را داشتند شاهد این  مهم و واقعیت شده بودند که زودتر ازانها پکهای فیلم  با هولوگرام ستاد قاچاق نسخه ای را در بازار توزیع کرده اند که کپی و بی کیفیت و دریک کلام "تو زرد" بوده اند و عزیزان شبکه رسمی پخش این فیلم از قافله عقب مانده اند و کار قاچاقاقچیان بزرگوار که مدتیه بازهم رو بورسه زودتر از کمپانی تولید و توزیع در حال پخش و بقیه ماجراست.
  حال جدا از این مسئله که چه اتفاقاتی دارد رخ میدهد ومسبب اصلی یا از مستر فیلم است یا فروشنده و تهیه کننده فیلم و یا کارخانه تولیدکننده و یا فروتنو حکمتو علی سرتیپی و هزاران نفر که به نوعی قابل احترام ووزنه های قابلی در این دستگاه عظیم سینمایی هستند چرا ستاد مبارزه با قاچاق این روز ها صحبتی نمینماید و از جمع بندی های خود در برنامه "هفت" حداقل دفاع نمی نماید تا جواب معمای دو پخش محصول قاچاق "ورود اقایان ممنوع"و "جدایی نادر از سیمین" که خیلی ارام وبدور از تنش همراه با هولوگرامهای ستاد توزیع شده به نوعی حل گردد تا سومین محصول پرزرق و برق شبکه در ماه های آتی گرفتار این حرفو حدیثها نشود؟
  آیا آقایان بازهم به سوپر مارکتها و شرکتهای پخش با دید مهربانه نگاه میکنند و سبقه کنترل بر این امور را مجدد به آزمون و خطا میگذارند؟
  کاش حداقل با دیدن این روزهای ویدئو رسانه ونمایش خانگی به همین اندازه که به شرکتهای پخش موادغذایی و بهداشتی نگاه مهربانانه داشته و دارند کمی فرصت به نمایندگان توزیع سنتی می دادند تا مشاهده گر این مقوله و ازمون وخطا در این صورت مسئله میشدند!!!!
  کاش فرصت "ای کاش" گفتن ها به همین راحتی لوس و دم دستی نمیشد…

  • ضمن تشکر از یادداشت ارسالی باید عرض کنم که جعل هولوگرام ستاد به اثبات نرسیده است و تاکنون ناشر اثر نمونه هایی را به ستاد تسلیم نساخته است. تشخیص منشا و دلیل بروز مشکل در کیفیت اثر برای متخصصان کار دشواری نیست و لذا در صحنه واقعیت بازی کی بود کی بود معنایی ندارد. اختلالات پدید آمده را نباید به توزیع کننده اثر نسبت داد و در میانه معرکه بی صلاحیتی این شرکت ها را در قضیه پخش محصول فرهنگی وسط کشید. بی تردید کم تجربگی موسسه ویدیو رسانه فیلمسازان جوان نقش اصلی را در این بین ایفا کرده و پاسخگویی مستقیم به مدیر موسسه برمی گردد.

 • وزارت ارشاد همیشه بعد از دقیقه ۹۰ که بازی تمام شده و همه بازیگرو تماشاچی  رفتند خونه آنوقت بیدار میشه که بازی هم در کاربوده مثل الان که میخواهد بررسی کند چگونه نسخه بی کیفیت ورود آقایان ممنوع توزیع شده و یا اینکه بعد از توزیع ۲۵ قسمت از قهوه تلخ حالا متوجه شده که شرکت مربوطه جوایزی پرداخت نکرده هست و الان در موقع توزیع شماره ۲۶  جلوگیری کرده  از توزیع  محصول آماده شده . با حاله نه؟

  • جناب جعفری
   قبول کنید که قصاص قبل از جنایت نمی شود کرد. بروز اشکالات فنی جزیی از طبیعت کار رسانه ای است. البته می توان از طرح علنی چنین مسائلی پرهیز کرد و طعنه و کنایه ای را هم به جان نخرید. اما با باور به سیره بزرگان مکتب می توان عیوب خود را در اینه نقد و نظر دیگران عریان دید و در صدد رفع آن برآمد. ممکن است بازبینی مجدد مستر نهایی – قابل تحویل به واحد تکثیر- به طولانی شدن پروسه صدور مجوز بیانجامد ولی اگر انجام این کار ضروری احساس شود، ناگزیرازانجام آن خواهیم بود. زیرا قراین حکایت از آن دارد که اعتماد به موسسات ممکن است به خواب و غفلت تعبیر شود. ضمنا”رسیدگی به جوایز و وعده هایی مانند آن در مرجع دیگری صورت می گیرد.

 • نکاتی بسیار مهم و واقعی در نوشتاری برادر عزیزم راوی درج شده بود ولی متاسفانه آقای راوی دو نکته را فراموش کردن که یک در حال حاضر ستاد کسی بر کرسی آن تکیه نزده است و دوم اینکه اینجا ایران است و کسی انتقاد پذیر نیست

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید