روزانه های سینمایی
وداع

وداع

این نام همان سریال تلویزیونی دولت ترکیه است که پخش آن علاوه برآنکه موج ضد صهیونیستی تازه ای را در منطقه دامن زده ، خشم و عصبانیت رژیم حاکم بر فلسطین اشغالی را هم باعث شده است . این نکته از آنجا حائز اهمیت است که بین دو دولت روابط سیاسی از گذشته تا حال ادامه داشته است اما دولت اسلامگرای آنکارا در همراهی آشکار با مردم مسلمان آن کشور…

در محکوم ساختن جنایات ارتش صهیونیستی در غزه از پخش این سریال به عنوان یک عامل فشار سود می برد .!

اگر در خبرها خوانده یا شنیده باشید آنکارا قول داده است که اگر اسرائیل دست از آزار و اذیت مردم غزه بردارد ، متقابلا در قسمت دوم مجموعه تلویزیونی از نمایش آشکار صحنه های خشونت باری که سربازان اشغالگر عامل آن هستند ، خودداری خواهد شد .بدین ترتیب پاره ای از صحنه ها و سکانس های سریال وداع متناسب با نحوه برخورد و رویایی سربازان اسرائیلی با فلسطینی ها به نمایش در خواهد آمد . !

این مطلب به قصد یادآوری دوباره نقش بی بدیل فیلم در عرصه مناسبات دنیای مدرن امروز به رشته تحریر آمد تا اهالی شریف سینمای ایران نیز از این سلاح کوبنده قرن برای استیفای حقوق مظلومان وافشای چهره های زر و زور بهره بیشتری برند .

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید