روزانه های سینمایی
مراد حاصل شد

مراد حاصل شد

سالها به این می اندیشیدم که چرا در هنگام ارائه لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس یا ارائه لایحه برنامه های توسعه که به طور طبیعی حجم بزرگی دارند ، شخص رییس جمهور پس از اتمام سخنانش ناگزیر است ، با زحمت و دقت زیاد و کمی هم اتکا به زور بازو ، هزاران برگ ، حاوی لوایح مورد اشاره را از روی تریبون برداشته و به رییس مجلس که بالاتر از او در جایگاه هیات رییسه ، دستش را به سوی وی دراز کرده است ، تحویل دهد . ؟!

برایم قابل قبول نبود که افراد تحصیلکرده در سطوح بالای مدیریتی از ابزارهای روز برای ضبط و ارائه اطلاعات استفاده نکنند . به همین خاطر…

یک روز که بطور تصادفی در مسیر وبگردی چشمم به وب سایت خانه مجلس افتاد ، با استفاده از امکانی که فراهم بود ، برای هیات رییسه مجلس این پیغام را گذاشتم که چرا از دولت نمی خواهید که لوایح قطور و حجیم خود را در یک لوح فشرده به مجلس تحویل دهد . آن روز ، تصویری را که مطبوعات هنگام ارائه لایحه ثبت کرده بودند ، کاملا به خاطر داشتم و یادم بود که دو نفر در طرفین رییس وقت مجلس به او کمک می کردند تا بار امانت را سالم تحویل بگیرد . غافل از آنکه رییس جمهور در پایین جایگاه بیش از همه محتاج کمک بود و هر آن امکان ریختن و پخش و پلا شدن اوراق در دستان او وجود داشت .

تا اینکه شب گذشته در یکی از بخش های خبری سیما مشاهده کردم ، رییس دولت که ماهها بود مجلسی ها را در انتظار ارائه لایحه برنامه پنجم گذاشته بود و کم مانده بود شعر آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا در استقبال از او در صحن مجلس طنین انداز شود ، به آرزوی دیرینه بنده جامه عمل پوشید و هنگام ارائه لایحه به رییس جلسه با تاکید خاصی که نمایندگان هم بشنوند ، گفت که لایحه را در چند سی دی آماده کرده است .!

لطفا نگویید خب که چی ؟ !

راستش دیدم در گرماگرم بحث های مربوط به حامل های امروزی ( لوح فشرده ) انتقال اطلاعات در یادداشت های اخیر و اظهار نظر بازدید کنندگان گرامی تر از جان ، بد نیست از آشتی زعمای کشور با چنین مظاهری در تشریفات مربوط به تحویل لوایح رسمی هم ذکری به میان آورم . همین !

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید