روزانه های سینمایی
علاج واقعه قبل از وقوع

علاج واقعه قبل از وقوع

به دنبال اعلام خبر ویژه برنامه های سیمای جمهوری اسلامی در خجسته عید سعید غدیر خم و  معرفی فیلم های سینمایی نسبتا"جذاب و پر مخاطبی که در شب و روز عید غدیر پخش خواهند شد، تلاش ها برای بازبینی و صدور پروانه یک عنوان انیمیشن خارجی سرعت گرفت. این فیلم که از مدت ها قبل کار آماده سازی آن به اتمام رسیده بود، برای آنکه زودتر از موعد پخش تلویزیونی روانه بازار گردد، از عصر امروز فرایند تولید و تکثیر خود را کلید زد. این اولین بار نیست که فیلم های خارجی و حتی ایرانی خریداری شده از سوی موسسات ویدیو رسانه، در کنداکتور پخش سیما قرار می گیرند و سرمایه گذاری موسسات در معرض آسیب جدی قرار می گیرد. این گزارش از درج نام فیلم مورد اشاره معذور است زیرا بیم آن را دارد که در اقدامی غافلگیرانه فیلم مزبور در فهرست برنامه های عید قربان تلویزیون گذارده شود.!! یادآور می شود در قرارداد فروش رایت فیلم های ایرانی تهیه کنندگان تا یکسال پس از پخش نسخه ویدیویی فیلم در شبکه، حق واگذاری رایت تلویزیونی فیلم را ندارند. متاسفانه این قاعده در مورد فیلم هایی که تهیه کننده با مشارکت سیما مبادرت به تولید فیلم کرده است، چندان رعایت نمی شود.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • جناب آقای فروتن
    فکر میکنم از نظر اخلاقی حکم میکند اطلاع رسانی صورت گیرد زیرا متضرر اصلی فروشگاههائی هست که نسخه اصلی را خریداری کرده و امید به فروش  را دارند  مگر آنکه فروشگاه مهم نباشد

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید