روزانه های سینمایی
شمارش معکوس برای آغاز ساماندهی پخش

شمارش معکوس برای آغاز ساماندهی پخش

با نهایی شدن طرح اجرایی ساماندهی پخش محصولات نمایش خانگی در جلسات مشترک موسسات ویدیو رسانه و شرکت های پخش و تصویب مفاد آن توسط اداره کل همکاری های سمعی و بصری و نمایش خانگی، گام تازه ای برای نظم بخشیدن به توزیع و پخش در شبکه برداشته خواهد شد. از جمله محورهای طرح یاد شده تشکیل کمیته پخش در اتحادیه موسسات ویدیو رسانه و ممانعت از عرضه محصول توسط عوامل غیر مجاز در نقاط فروش است. کمیته مزبور نسبت به شناسایی، صلاحیت سنجی و صدور کارت شناسایی برای ویزیتورها فعال اقدام کرده و آنها را به شرکت های پخش مجاز معرفی می کند. بر اساس این گزارش شرکت های مجاز به پخش محصول از بین شرکت های فعال کنونی در فاز اول ساماندهی انتخاب و معرفی خواهند شد و در صورت نیاز شبکه به احراز صلاحیت سایر متقاضیان پخش در فاز دوم طرح اعتنا خواهد شد. همچنین در این طرح پیش بینی شده است که چنانچه جایگاه های مجاز از ویزیتورهای غیر مجاز کالا خریداری کنند، تمامی شرکت های پخش، عرضه محصول به جایگاه خاطی را متوقف کرده و مراتب را به ستاد مبارزه و اتحادیه صنفی ذیربط گزارش دهند. در طرح از فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی به عنوان جایگاه تخصصی و از سایر مراکز به جایگاه غیر تخصصی کد دار یاد شده است. از جمله تدابیر اتخاذ شده در طرح اخذ سند معتبر از موسساتی است که قول و وعده اعطای جوایز را به خریداران محصول می دهند. این کار ضمن جلوگیری از خلف وعده موسسات، تنبیه انضباطی موسسه خاطی را به دنبال خواهد داشت. ارائه استند مشترک، جذب جوانان اشنا با فیلم و حضور انها در جایگاه های معتبر و پر مشتری، کنترل عبارت های تبلیغاتی موسسات بر روی جلد محصول و جلوگیری از بزرگ نمایی های دروغین و یا غلو آمیز از دیگر نکات مطرح شده در طرح ساماندهی پخش می باشد. یادآور می شود در سلسله جلسات اتحادیه موسسات ویدیو رسانه شرکت ها و موسسات؛ هفت، ایرانیان، تصویر دنیای هنر، قرن ۲۱، هنرنمای پارسیان، سینما۲۴، پرتو آبی، جهان تصویر، مه آب رودکی، آسیا، پخش بایا، هنر اول، قرن جدید، هنر هشتم و به پخش حضور داشته و در جلسه آتی موسسات دیگری به این جمع اضافه خواهند شد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۵ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • برداشت بنده از  مقوله  فوق الذکر اینچنینمیباشد  که پخش اثار ویدئویی  توسط نمایندگان استانی ویدئو رسانه صورت میگیرد  و از قرار معلوم مجوزهای ارائه شده به عوامل داخلی خواهد بود .آیا  نتیجه براین منوال است که از پخش کننده های دیگر همانند مواد غذایی بهداشتی  استفاده نمیشود؟

  • پیوند اولین شرکتهای پخش
    هنر نمای پارسیان- تصویر دنیای هنر – جوانه پویا و تصویر خانه آبی مبارک باد
    حال باید دید سنگ و شیشه در کنار یکدیگر می مانند یا باز آزمونی دیگر

  • جناب فروتن این جلسات برای هماهنگی پخش عناوین سینمایی ایرانی است یا تمامی محصولات شبکه را شامل می شود ؟

    • علی القاعده باید تمام محصولات را در بربگیرد اما برای عناوین سینمایی ایرانی ترتیبات ویژه ای پیش بینی شده است. انشاءاله در صورت تصویب طرح، جزئیات بیشتری معلوم خواهد شد و جواب سوال شما و سایر دوستان در ان موقع بهتر پاسخ می گیرد.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید