روزانه های سینمایی
شاید وقتی دیگر

شاید وقتی دیگر

بر خلاف وعده اعلام شده از سوی برنامه تلویزیونی هفت، دبیر ستاد مبارزه با محصولات غیر مجاز در برنامه جمعه شب هفت حضور نخواهد داشت. دلیل اصلی این تصمیم به برنامه ریزی مفصل عوامل سازنده برنامه برای گفتگو با کارگردان و بازیگران فیلم سینمایی یه حبه قند می باشد. به دلیل درگیر بودن مدیران معاونت سینمایی با جشنواره فیلم کودک در اصفهان و اجرای مراسم اختتامیه این جشنواره در جمعه شب آینده، احتمال حضور آقای عباسیان در برنامه هفته آینده نیز ضعیف می باشد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۳ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • جناب فروتن
  مدتها بود که در این تریبون ننوشته بودم امااز شما میخواهم این بار با دقت و موشکافانه اعمال نمائید:
  برای یافتن موضوعی و حل مشکل شخصی عصر امروز در سایتها  مطلبی را جستجو میکردم که تبلیغاتی کوتاه  اما دامنه داری برای لحظاتی بنده حقییر را به فکر واداشت:" محرم امسال همراه با  شال و تی شرت ….."
  باورکنید مانده بودم که با این قضیه و مدگرایی چگونه ارتباط معنایی با مقوله ومقدسات محرم ایجاد کنم و سوژه یادداشت امروزم قرار دهم . شاید ذهنیت وسررشته موضوع امروز من از انجا شروع میشود که سال گذشته نیز در آستانه ماه محرم ابتکار انتشار منظم و منسجم  آثار ویژه محرم را  از سوی برخی  موسسات مختلف  پررنگتر از گذشته پیرامون انتشار جدیدترین اثار صوتی تصویری محرم از مداحان بزرگ کشور بصورتهای مختلف و انهم با مجوز و بی مجوز  که در اختیار نمایندگان فروش و فروشگاه داران ارائه میشد دیدیم  و انچه که بیش از هر چیز برجسته نمایش داده شد  و جلوه مینمود کلمه "اورژینال" و مجوزدار بودن ان آثار بود .
  احترام به مقدسات و شعائر اسلامی به خصوص ارادت ایرانیان به ائمه اطهار و اهل بیت (ع) برای همه و در هر شرایطی جزء امور مهم تلقی میشد ه ومیشود وبر هیچ احدی این اصل پوشیده نیست  .از این رو تجسس تو برخی مسائل خیلی مسائل را به رخ میکشاند که حکایت از سوءاستفاده از احساسات پاک وبی آلایش عاشقان امام حسین (ع) دارد . سال گذشته همه از جدیدترین اثار مداحی سخن میگفتند اما با سی دی های رایتی که برروی انها لیبیل و یا چاپ تک رنگ معمولی چاپ گردیده بود به چشم میخورد  و در غالب لوح نرم افزاری و اورژینال معرفی میگردید. بسیاری از اثار با کیفیت وحشتناک و برخی نیز بدور از بازبینی اهل فن وفقط با جلدی شکیل و نام موسسه ویدئو رسانه به بازار ارائه میشد در حالیکه دیدن این اثار به نوعی برای ما شائبه ایجاد مینمود وای به حال غیر مسلمان که در کوچکترین موقعیت منتظر فرصت برای ضربه به اعتقادات و ایرانی بودن ماست.
  هرگز یادم نمی رود که برروی یکی از همین عناوین مداحی در مقابل تصویر مداح بزرگواری که سالهاست از سفره اهل بیت رخت بربسته و به دیار باقی رفته  این عبارت قید شده بود . "آخرین روضه و سینه زنی محرم ۸۹و۸۸" در حالیکه بنده خدا چند سالی است از جمع ما رفته است
  ای کاش موسسات فقط به منافع خود فکر ننمایند وبه واسطه احترام به شعور و شعائر مردم اینگونه عجولانه و بی هدف "دروغ" را با نام ذکر مصیبت اهل بیت (ع) به خورد ملت ندهند
  وای کاش متولیان اصلی ارشاد  به خصوص حوزه ویدئویی ارشاد که شما در جایگاه اصلی ان هستید تدبیری نو برای این مهم بیاندیشید وامسال خیلی دقیق تر بر روی این مسائل نگاه داشته باشند چرا که عدم نظارت دقیق بر این سوءاستفاده گران فرهنگی با نام اسلام به نوعی ضربه مهلک بر جامعه و احساسات پاک میلیونها دلباخته روضه های حسینی است.
  منتظر دیدگاه شما و دیگر عزیزان هستم .
  درضمن ای کاش وب سایت شما با این امکانات وسیع نسبت به وبلاگ قبلی تان ایکون نظرات خصوصی هم میداشت

 • آقای عباسیان چه مطلب مهمی دارند که چندین هفته هست میخواهند در برنامه هفت حضور پیدا کنند ولی جور نمیشود الحمدالله که خبرگذاری فراون هست مطالبشان را به آنها بگویند خبرگذاری ها منشر می کنند  نمیدانم چه شوقی در تلویزیون هست که همه میخواهند مطالبشان را از طریق تلویزیون اعلام نمایند

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید