روزانه های سینمایی
دسته گل پدر و پسر

دسته گل پدر و پسر

فیلم تحسین شده مرگ کسب و کار من است تا دو ماه آینده به شبکه می آید. ثقفی پدر در مقام تهیه کننده و ثقفی پسر به عنوان کارگردان، پای قرارداد عرضه فیلم شان را با یکی از موسسات ویدیو رسانه امضا کردند. مرگ کسب و کار من است تا مدتی پیش در گروه ازاد به اکران عمومی درآمد اما متاسفانه در رقابت با فیلم های گیشه پسند مهجور واقع شد. امیر ثقفی در نخستین تجربه بلند سینمایی خود تن به کار پر مرارت و سختی داده است اما با سرافرازی جوهر و  سواد سینمایی اش را به خوبی به رخ ناظران کشیده است. برای بسیاری از کسانی که موفق به تماشای فیلم در سالن ها سینما نشده اند، نمنتظر باشند تا فیلم خوبی را در سبد نمایش خانگی طی هفته های آینده مشاهده کنند. 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • از امروز صبح یکی از آثار طناز وجذاب سینمای ایران ،فیلمی با وجهه خوش فروش ترین وعضو  باشگاه میلیاردی کشور  با نام "ورود آقایان ممنوع" با تیراژ یک میلیون وصدهزار نسخه DVDوارد شبکه نمایش خانگی شد . فیلمی که ازپایان اکران آن تا به امروز با شنیدن اخباری از ان هر لحظه دلهره  و ترس لو رفتن نسخه غیر اصل آن و دیده شدن این فیلم به شکل قاچاق لرزه بر پیکره  بی رمق و زخم خورده خانواده نمایش خانگی و ویدئو رسانه می انداخت و به نوعی استرس های متعدد را از هر حیث  برما وارد مینمود.  همه از هر قشری  میخواستند این فیلم که سه ضلع رامبد جوان ،پیمان قاسم خانی و رضا عطاران را با خود همراه  دارد  را ببینند و این مثلث در کنار هم یعنی بمب خنده و در اصل یعنی رونق نسبی بازار ویدئو رسانه حداقل برای مدتی که نقش مسکن را برای این بیمار نیمه جان میتواند ایفا نماید  . اما نمی دانم که سیاست تدوین زمانی فیلم به صورت ویدئو  برای  ورود این دست از فیلمهای پرمخاطب وطنز را که مردم مدتها صبر مینمایند تا در مقابل هزاران تله فیلم و اثار سخیف با "آرامش"  در کنار جمع خانواده تجربه نمایند را چه کس و یا کسانی تنظیم مینمایند که همواره با ایام غیرمتعارف با این ژانر از فیلمها  متقارن میباشند  . سال گذشته هم اگر اشتباه نکنم در همین ایام که در آستانه محرم حسینی(ع)هستیم فیلم "افراطی ها" توزیع شد .شاید فیلمی که حداقل از دید خیلی از مخاطبان به واسطه این ایام مهم ومقدس با اکراه دیده  میشد و یا اصلا تماشا نمیشد و نتیجه ان چیزی نبود جز همان بلایی پدی که متاسفانه با انهمه تبلیغات و سرمایه گذاری نه تنها گردش اقتصادی لازم را در چرخه شبکه ایجاد ننمود به کنار بلکه به نوعی دید نامناسب و منفی را بر این صنف سایه انداخت و پس از چند ماه از ورود فیلم به شبکه سر از پک شانسی های شرکتهای مختلف درآمد .
    اگرچه فیلم "ورود اقایان ممنوع" را هم از لحاظ محتوایی و هم از بعد بازیگر و هم عوامل اصلی فیلم  نمیتوان  حداقل با توجه به فیلمهای ساخته شده ودر حال اکران سینمای ما در حال حاظر  مقایسه نمود اما با این ورود بی موقع و ناهماهنگ با این ایام تنها چیزی که میشود به ان اشاره نمود این است که "آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟؟؟؟"

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید