روزانه های سینمایی
این جدایی دیدنی است

این جدایی دیدنی است

نسخه ویدیویی جدایی نادر از سیمین در حالی به بازار رسمی کشور ارائه شد که که متاسفانه بازهم به دلیل کم تحرکی و خونسردی تهیه کننده، فاقد پشت صحنه و تنظیمات صداست. این اثر ماندگار سینمای ایران می توانست فرصتی را فراهم کند تا مخاطبان با امکانات یک دی وی دی استاندارد آشنا شوند و در سینمای خانگی منازلشان فیلمی ایرانی را به تماشا بنشینند. دریغ که نسخه سرقتی اثر و شتابزدگی برای عرضه هر چه سریعتر فیلم به بازار سبب گردید تا نمونه ای مثال زدنی برای گسترش فرهنگ تماشای فیلم در فرمتی پیشرفته از همگان سلب گردد. اگر تهیه کننده در آینده نسخه هایی از فیلم را که در خارج از کشور انتشار می یابند، برای شیفتگان آثار اصغر فرهادی بطور محدود وارد بازار کند، تا حدی ضایعه کنونی ترمیم می شود. از حق نگذریم مستر خوب فیلم باعث شده است تا یکی از بهترین کیفیت های تصویری را در بین فیلم های ایرانی شبکه نظاره گر باشیم

   

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۳ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • جناب آقای فروتن
    حیف شد که به دلیل تعجیل در اغتنام فرصت دزدان فرهنگی دی وی دی جدایی نادر از سیمین تنظیمات صدای حرفه ای نمایش خانگی را ندارد ولی به نظرم در کنار عرضه نسخه بلو ری آن که برای نخستین بار با چنین کیفیتی برای یک فیلم ایرانی اتفاق افتاده است باز هم می توان به عرضه کننده محصول ویدیویی این اثر ارزشمند تبریک و دست مریزاد گفت.
    ضمناً در اقلام تبلیغی نمایش خانگی اثر اشاره ای به نمایندگی سینمای ایران در اسکار نشده که به نظرم در مقایسه با جوایزی چون جشنواره فجر و برلین با توجه به این که مدیران و اهالی سینمای ایران به اتفاق هم بر این نمایندگی صحه گذاشته اند دستاورد کمی نبوده است.

  • جناب  آقای  فروتن
    با توجه به تعریف جنابعالی از کیفیت بلو ری فیلم در مصاحبه با کافه سینما، امروز نسخه ای از آن را تهیه کردم و دیدم. واقعاً یک گام اساسی از کل محصولات  عرضه شده شبکه نمایش خانگی  تا کنون  پیشتر رفته است. کیفیت خوب این نسخه قطعاً با شناختی که بنده از امور فنی حوزه ویدیو دارم  فقط از یک مستر با کیفیت ناشی نمی شود به حدی که تا امروز فکر نمی کردم کسی در ایران خودمان توان کار کیفی تا این اندازه را داشته باشد.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید