روزانه های سینمایی
از صبح سه شنبه پخش می شود

از صبح سه شنبه پخش می شود

فیلم سینمایی پنگوئن های آقای پاپر با بازی جیم کری و ساخته مارک واترز از سوی موسسه قرن ۲۱ منتشر می شود.  واترز در این فیلم راه بازگشت به زندگی را تصویر کرده است. او به شکل هنرمندانه ای ذات آدمی را مستعد تغییر دانسته و معتقد است رفتار بد آدمی با اطرافیان ممکن است با تلنگری اثر گذار، اصلاح گردد. اگر چه ممکن است عده ای از منتقدان نگاه واترز و نویسندگان اثر را ساده لوحانه فرض کنند اما زیبایی تحول پاپر بخاطر همزیستی ناخواسته با پنگوئن ها آنقدر خوب از کار درآمده است که باور پذیری اثر تو ذوق نزند و بار دیگر پیروزی اراده آدمی را بر جبر محیط یا امیال درونی به نمایش گذارد. فیلم – انیمیشن پنگوئن های آقای پاپر برای انسان خسته از زندگی ماشینی و مخاطرات ناشی از آن، لحظات دلنشینی را رقم می زند. در فاصله دو عید قربان و غدیر باید منتظر بود و دید سایر موسسات ویدیو رسانه، روند عرضه فیلم های ارزنده را که با پنگوئن های آقای پاپر آغاز شده است با چه فیلم هایی ادامه خواهند داد.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۷ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • فروتن جان دستتون درد نکنه ، ممنون که اینقدر شفاف  و بی طرفانه اخبار پخش رو اعلام می کنید واین قدر به فکر این قرن ۲۱ پر کارید. اگر شما نبودید که این قرن ۲۱ چیکار می کرد.
  توروخدا هر حرکت ریزی که قرن ۲۱ کرد رسانه ای کنید که ما حتما در جریان باشیم .
  بزرگوار انگار شما فقط در جریان کار دو تا موسسه اید یکی رسانه های تصویری و یکی قرن ۲۱ .یک سری به سایت راوی بزنید یکم صاحب خبر شوید.

 • دوست عزیز جناب سعادت
  هرچند که  بایستی به تمام موسسات فعال درخور فعالیتشان توجه شود اما متوجه نشدم چگونه انتشار فیلم پرفروشی مثل پنگوئن های آقای پاپر  که مدت کمی از اکران جهانی آن می گذرد از نظر شما یک حرکت ریز تلقی می شود؟ ضمن اینکه در توزیع این محصول شرکت پخش هنر اول هم دخیل است و از این حیث فعالیت دو موسسه گزارش شده است.

 • جناب آقای فروتن
  اگر لطف کنید و به تمام مطالب ارسالی از سوی دوستان نظرتان را اعلام نمائید فکر میکنم بهتر باشد .ممنونم

 • فرشاد جان
  سلام
  بی شک این عنوان بسیار درخور توجه است و منظورم از حرکت ریز پخش این عنوان نبود اما برایم این تعجب داشت که اقای فروتن احساس برادرانه خاصی نسبت به قرن ۲۱ دارد این را در طول مدت این یک سالی که پست هایشان را می خوانم به روشنی می بینم و برایم این عجیب تر است که چرا یک مدیر بالارتبه و با تجربه دولتی اینقدر جانبدار یکی دو موسسه هستند . خدا رو شکر که من صاحب یک ویدئو رسانه نیستم وگرنه شدیدا ناامید و دلخور می شدم . پسندیده تر آن است که اقای فروتن همه را با یک چشم ببینند . مثلاً فکرش را بکن قرن  21  و یا رسانه های تصویری اخراجی ها را بیرون داده بودند و یا بلوری تولید کرده بودند مطمئناً یک پست بلند بالا در رسای این حرکت نوشته می شد. وقتی رسانه های تصویری ملک سلیمان را پخش کرد را یادتان هست و یا چند اثر متوسطی که قرن ۲۱ خریداری کرد هر کدام در یک پست جداگانه به تفصیل شرح داده شد. من که فقط یک کلوپی ساده ام ولی اگر وارد این بازی بودم حتماً نسبت به این رفتار جبهه گیری شدیدی می کردم..

  • سعادت عزیز
   پذیرای یادداشت های شما و دیگر دوستان در بخش یادداشت های مهمان هستم. این ستون منتظر دیگاه منصفانه شماست تا عیب بزرگ با یک چشم دیدن موسسات خیلی تو ذوق نزند.

  • سعادت عزیز
   اگر این احساس را داری که حق سایر موسسات را غفلتا” یا با تبعض ! به جا نمی آورم با ارسال یادداشت برای بخش مهمان این نقص را برطرف کن. اگر با قدری حوصله به کارنامه ۲۶ماه نظری بیاندازی از کارهای خوب بعضی از موسسات به اندازه توان و اطلاعم حرف زده ام . یادت هست برای تحسین خدماتی از سوی موسسه سینما هفت چه واکنش هایی ابراز شد؟!

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید