روزانه های سینمایی
ابهامات باید برطرف شود- گفتگو با ایسنا۱

ابهامات باید برطرف شود- گفتگو با ایسنا۱

 

خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران
سرویس: تلویزیون و رادیو

سعید رجبی فروتن با غافلگیرانه و غیرمنتظره خواندن سرقت و کپی غیرمجاز سریال «قهوه تلخ» گفت: تا این لحظه گزارش موثقی نداشتیم تا مشخص شود، ‌منشاء این سرقت کجا بوده است و آیا این نسخه‌ی سریال «قهوه تلخ» از دفتر تهیه‌کننده و یا از جای دیگری مورد دستبرد قرار گرفته است.

مدیر کل دفتر همکاری‌های سمعی و بصری نمایش خانگی وزارت ارشاد، در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، ‌خاطرنشان کرد: پیش از این یک ستاد با عنوان مبارزه با عرضه‌ی محصولات سمعی بصری غیرمجاز در وزارتخانه وجود داشت اما به دلیل این که شاهد رایت بی‌رویه‌ی موسیقی و نرم افزار و بازی نیز بودیم، عنوان این ستاد، به ستاد مبارزه با عرضه‌ی محصولات غیرمجاز فرهنگی تغییر پیدا کرد. از اولین ساعاتی که نسخه کپی «قهوه تلخ» مشاهده شد، این ستاد در جریان قرار گرفت.

وی توضیح داد: «قهوه تلخ» در دست بررسی و بازبینی بود و یکی ـ دو مرحله اصلاحات به سازندگان آن ابلاغ شده بود که این اتفاق رخ داد.

رجبی فروتن درباره‌ی وضعیت فعلی سریال «قهوه تلخ» و زمان احتمالی صدور مجوز برای توزیع آن، گفت: در حال حاضر، این قضیه شکل و شمایل دیگری به خود گرفته است. ابهامات باید برطرف شود تا آمادگی لازم برای ادامه‌ی کار فراهم شود.

مدیرکل دفتر همکاری‌های سمعی و بصری نمایش خانگی وزارت ارشاد، ‌افزود: پیش از این آثاری در مرحله تکثیر و توزیع و پس از دریافت پروانه نشر سرقت می‌شد، اما این که اثری در مرحله‌ی دریافت پروانه، سرقت شود، بسیار غافلگیرانه است و باید مشخص شود این سهل‌انگاری از کجا بوده است.

وی همچنین تصریح کرد: در اولین فرصتی که ستاد مبارزه با محصولات غیرمجاز فرهنگی،‌ گزارشی درباره‌ی وقوع این اتفاق ارائه دهد، برای سریال «قهوه تلخ» تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید