درباره نویسنده

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

مطالب مرتبط

One Comment

 1. 1

  سیاوش شهبازی

  متاسفانه به نظر نمی‌رسه که متولیان امر به طور کلی برای “اندیشه” ارزش قائل باشن. چه این اندیشه در ظاهر صحبت‌های فرهنگی باشه، چه آثار نوشتاری، چه آثار سمعی و بصری. به عنوان کشوری که ادعای فرهنگ و ادبش گوش فلک رو کر کرده، “بی‌تربیتی” در رفتار و کردارمون موج می‌زنه و دریغ از این که چند انسان باتربیت یافت بشن و درک کنن تربیت هر نسل یک کشور، از خروجی‌های هنری و فرهنگی اون کشور آغاز می‌شه.
  مردم مقابل میزان نابرابری گرفتار شدن که کیلو کیلو اعتراض و تعارض به تولیدات خارجی رو مصداق “تهاجم فرهنگی” و “صدور عقاید” می‌گیره – فارغ از این که کدوم کار واقعا تبلیغ غرب و کدوم انتقاد از غربه؛ که طبعا به خاطر نبود سواد و شخصیت پارانویایی و غالبا متملقانه برخی دوستانیه که تنها از یک انگشت اشاره و اتهامشون، یک هنر می‌باره و اون هم تهمت و افتراست – اما از اینکه زیر بال و پر هنرمند کشور خودش رو بگیره ابا داره. تو چنین وضعیتی هم توقع دارن که هنر و فرهنگ “ما” به خارج صادر بشه. از چه طریقی؟ از طریق کتابی که سال‌ها پشت صف ارشاد می‌مونه و مجوز نمی‌گیره یا فیلمی که با هزار جور ممیزی اکران می‌شه و با هزار بدبختی منتشر، و در نهایت یک سری دزد دلال زرد اون‌ها رو مفت‌مفت در اختیار کاربرانی قرار می‌دن که تازه در جواب این عمل کریه و شنیع، از کاربرهای مملکت “تشکر” هم می‌شنون!
  بعد در چنین وضعیتی، نمایندگان همین مردم، که حقوق ثابت و امتیازات سیّالی در ازای شغلشون دریافت می‌کنن، نسبت به فیلمسازان گرفتار تنگنای مملکت اعتراض می‌کنن که “چرا انقدر سیاه‌نمایی می‌کنید؟!” این روزها همه لفظ لوث شده “داریم به کجا می‌ریم” رو تکرار می‌کنن. من ترجیح می‌دم بپرسم “چرا راکد موندیم؟!”

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای روزانه‌های سینمایی محفوظ است

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
دانلود فایل لایه باز/a>